Sposób na ogrzanie się w chłodne, jesienne dni – czyli biokominek w ogrodzie lub na tarasie. - Living Roof
Menu
O nas Oferta Portfolio Blog Kontakt

Sposób na ogrzanie się w chłodne, jesienne dni – czyli biokominek w ogrodzie lub na tarasie.

Biokominek to doskonała alternatywa dla tradycyjnych kominków. Prawdziwy ogień wydobywający się z biopalnika działa uspokajająco, tworzy przytulny nastrój, przy okazji ogrzewając i umożliwiając spędzanie dni na zewnątrz nawet jesienią.

Czym jest biokominek?

Biokominek to urządzenie dekoracyjno-grzewcze, zasilane biopaliwem, czyli paliwem stworzonym na bazie alkoholu ze składników wyłącznie pochodzenia naturalnego przez co nie jest szkodliwy dla zdrowia. Biokominek generuje prawdziwe płomienie, spalając jedynie dwutlenek węgla i parę wodną, dzięki czemu nie wytwarza sadzy ani dymu oraz nie wymaga połączeń do instalacji elektrycznych. Jego główną częścią jest palnik czyli najczęściej metalowy pojemnik o różnych kształtach i wymiarach. Aby rozpalić biokominek, wystarczy wlać paliwo do palnika i zapalić za pomocą zapalniczki.

Biokominek w ogrodzie i na tarasie - jak działa?

Biokominek może stać się nie tylko wspaniałą ozdobą ogrodu czy tarasu, ale także źródłem ciepła i dodatkowego światła przy wieczornych spotkaniach. Jedną z podstawowych zalet biokominka jest to, że nie ma potrzeby podłączania go do tradycyjnego komina, prądu czy gazu, dzięki temu jest bardzo mobilny i można go ustawić tak naprawdę wszędzie. Kolejną zaletą jest jego szybka instalacja. W przypadku biokominków wolnostojących, po prostu stawiamy produkt w wybranym miejscu i cieszymy się jego ciepłem. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i rozmiarów biokominków, ale przede wszystkim warto kierować się dobrą jakością i jego solidnym wykonaniem. Czy ogród i taras są jedynymi miejscami, w których ma zastosowanie biokominek? Oczywiście, że nie. Spokojnie można go używać również w zamkniętych pomieszczeniach, co sprawia, że ma uniwersalne zastosowanie i można z niego korzystać przez cały rok, nie zwracając uwagi na pogodę. 

Zalety i wady biokominków.

Podsumowując, biokominki są świetnym rozwiązaniem, które idealnie potrafią umilić spędzanie wolnego czasu zarówno w domu, jak i ogrodzie czy na tarasie.

Zalety biokominków:

Są ekologiczne i przyjazne środowisku, a w efekcie spalania biopaliwem nie powstaje sadza lub dym. 

Są bardzo bezpieczne w użytkowaniu, łatwe w instalacji i mobilne. 

Są odporne na warunki atmosferyczne przez co posiadają uniwersalne zastosowanie: można je używać zarówno w domu, mieszkaniu lub w ogrodzie czy na tarasie. 

Pełnią dwie funkcje: dekoracyjną, jak i grzewczą - generują prawdziwy ogień. 

Wady biokominków:

Nie mogą stanowić jedynego źródła ogrzewania. 

Relatywnie wysoki koszt zakupu biopaliwa do zasilania kominka.